.::WoW-profese::.
WoW:new profese INSCRIPTION
datadiskem Wrath of the Lich King přichází nová profese, která bude tak trochu opakem ke staronovému Jewelcraftingu, jelikož k Inscription budete potřebovat všemožné druhy bylin, zatímco k Jewelcraftingu jsou nutné drahokamy. Navíc je tu i velká podobnost mezi novým Milling (Drcením) a starým Prospecting. Pomocí této schopnosti Inscribeři rozdrtí pět bylin na prášek, který poté využíjí k výrobě magických věcí. Tím se právě dostáváme k tomu co vlastně Incriptioner dělá.
- Ze všeho nejdříve budete vyrábět různé druhy inkoustů (např._tohle) a pergamenů, které budete dále používat při tvoření trochu více zajímavějších věcí.
- Jednou z nich jsou například svitky pro Enchatery, které jim dovolí prodávat své "zboží" do aukce(např._tohle). To znamená, že budete v přízni nejbohatších lidí, kteří vám za to ještě budou platit. Takže, kdo tu nyní bude nejbohatší? :-D
- Mezi nejzajímavějšími předměty, které vyjdou z vašich zlatých ručiček, se určitě řadí runy. Ty použijí k vylepšení svých kouzel ať už silově či jen kosmeticky ostatní hráči (Ukázka).
- Také budete moci vyrábět speciální runy, kterými posázíte své oblečení a tím ho dočasně vylepšíte (Ukázka).
- Dále budete moci vytvářet svitky, které vám dočasně zvýší některou ze schopností. S těmito svitky jste se zajisté již setkali (Ukázka).
- Poté budou dostupné runy síly, jež mají různé efekty (např. zraní protívníka při čemž zkonzumují nějaký inkoust) (Ukázka).
- Další velezajímavou věcí budou Svitky Návratu (Scroll of Recall) se stejnou funkcí jako má nyní Heartstone, ale pouze s 15minutovým cooldownem (Ukázka).
- Nakonec jsou tu i karty, které můžete vyrábět, a když posbíráte celou sadu, dostanete některou z odměn (Ukázka).
Pro výrobu většiny předmětů bude potřeba tzv. Scriber Tools a hlavně hromada bylinek, tudíž se vyplatí mít jako druhou profesi Herbalism nebo alespoň mít spoustu goldů v batohu. To je samozřejmě dobrá zpráva pro herbalisty, kteří s příchodem datadisku vydělají mnohem více než tomu bývalo doteď.
Se schopností Milling budete mít ještě schopnost ,,Decyphering'' (Dešifrování), předpokládá se, že bude podobná Disenchatingu.
Inscripteři by měli mít ve hře i svoje batohy, do kterých půjde vkládat většina vyrobených věcí a nasbíraných surovin (např. inkousty, svitky a dokonce i lahvičky (Vials), což zatím jiné batohy nedovolovaly).
Trenéři této profese se prozatím nacházejí pouze v Northrendu na místech, kde se poprvé objevíte při vylodění na ledový kontinent a dále také v Dalaranu. Já si ale myslím, že se po vydání datadisku nějací trenéři objeví i na starších kontinentech, aby byl umožněnej tréning i menším levelům.
WoW profese
Ve World of Warcraft je spoustu možností jak se zapojit do ekonomiky celého světa a jednou z nich jsou právě profese. Ve hře se jich nachází třináct. Deset z nich se nazývá primární a jsou tu ještě tři sekundární. Primární profese můžete mít pouze dvě, ale sekundární můžete mít klidně všechny.
- Primární profese
- Alchemy
- Blacksmithing
- Enchating
- Engineering
- Herbalism
- Jewelcrafting
- Leatherworking
- Mining
- Skinning
- Tailoring
Sekundární profese - Cooking
- First Aid
- Fishing
Výše skillů
Používáním profese zvyšujete svůj skill, a když dosáhnete nějakého počtu skill pointů, můžete se naučit nové recepty apod. Zároveň existuje pšt úrovní na jaké se můžete se skillem dostat a pro každou úroveň jsou rozdílní trenéři.
- Apprentice: 1-75
- Journeyman: 76-150
- Expert: 151-225
- Artisan: 226-300
- Master: 300-375
Kdy získáte skill? Skill point nedostanete za každé použítí profese, ale pouze u receptů, které jsou dělané přibližně na výši vašeho profesního skillu. Přesně to poznáte podle barev: Šedá - Skill point určitě nedostanete
Zelená - Malá šance na získání skill pointu
Žlutá - Asi poloviční šance, že skill point dostanete
Oranžová - Určitě dostanete skill point
Červená - Tuto věc ještě nemůžete vytvořit, sebrat nebo vytěžit
Profese se dají rozdělit na dva základní typy. Jsou to Profese sběratelské (gathering) - ty hráči umožňují hledat a sbírat nejrůznější materiály a suroviny, které se mohou dále zužitkovat v Profesích druhého typu. Tyto Profese jsou výrobní (crafting), jejich hlavním cílem je výroba všemožných předmětů. Každá výrobní Profese (kromě krejčovství) je tedy spjata s některou sběratelskou. Uvedu příklad: k vytvoření předmětu pomocí kovářské Profese (třeba zbraně) budete potřebovat rudu, která se získává Těžbou (Mining). Tyto dva skilly jsou tedy propojené. Hráč se nebude muset nutně učit oba skilly, aby uspěl. Může si například rudu koupit od jiného hráče, který disponuje Těžební Profesí. Dalším příkladem takto propojených skillů je třeba Bylinkářství a Alchymie.
- Ve hře jsou stovky receptů (recipes) pro všechny výrobní Profese. Jsou to vlastně návody na výrobu různých předmětů, které obsahují i informace o všech ingrediencích potřebných k vyrobení daného předmětu.
- Mnoho receptů lze získat od různých NPC postav, které jednotlivé Profese vyučují. Další je možné najít po celém světě, můžete je například najít u mrtvých nepřátel.
- Profese jsou ve World of WarCraft odlišné než u jiných MMORPG her. Blizzard se snaží udělat hru tak, aby každý z předmětů vyrobený pomocí Profesí byl hráčům užitečný a nesloužil pouze k prodeji nebo k navýšení skillu.
- Mnoho surovin, které jsou potřeba k výrobě předmětů, mohou být nalezeny v některých nebezpečných lokalitách světa, takže postava která se craftováním živí nemůže jen sedět na zadku ve městě, ale musí si tyto ingredience pracně vybojovat.
- Výroba předmětů ve World of WarCraft narozdíl od jiných her nikdy neselže. Pokud má postava dostatečné schopnosti, má všechny ingredience k výrobě a ví, jak se předmět vyrábí (z receptu), výroba se vždy podaří.